Pagina 1 van 1

Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 00:13
door sugarman
Broer en zus

Afbeelding

Geplaatst: 29 sep 2015 06:05
door Henry
Die heb je er met goede houdingen op staan. Een lekker stoer portret, ze komen heel zelfverzekerd over.
Het licht lijkt me lastig in te regelen, maar heb je zo te zien goed opgelost.

Geplaatst: 29 sep 2015 07:35
door Frans
Mooie combinatie. Sfeervol beeld.

Als ik naar de schaduw van de voeten kijk lijken het twee beelden gecombineerd tot een?

Re: Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 14:20
door AJL
Goede belichting in een stoere pose, mooi :up

Re: Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 14:35
door sugarman
Dank voor jullie reacties :)

Dit is gewoon een foto en geen twee beelden in een.
En dat het geposeerd over komt is zeker waar omdat ik ze zo heb neer gezet met een stoere blik.
Het was ook dolle pret met spontane momenten maar ik vond dit weer eens iets anders dan een standaard familieportret met lachende kinderen. Deze komt trouwens groot aan de muur te hangen zei ik met een: :)

Geplaatst: 29 sep 2015 15:30
door Wim
leuke foto ze staan er stoer op.

Re: Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 16:23
door Fotosmurf
Mooie plaat van broer en zus. :up

Wat vinden zij er zelf van.

Re: Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 16:28
door Ahum
Als snapshot is de foto geslaagd , maar technisch nog wel wat onvolkomenheden, al zou je dat niet zeggen uit de voorgaande lovende kritieken,..... nou ja, het zijn lovende commentaren, kritiek wordt er niet gegeven.

Wat al(gemene) opmerkingen

Laat ik beginnen dat de uitstraling van de foto,.....die is nogal koel en kom wat grauw over.

Het licht van rechts vraag teveel aandacht zeker op de zijkant van het gezicht van het meisje.

De jongen heeft een lelijke slagschaduw op zijn gezicht van het meisje.

Het T-shirt van de jongen zit niet bepaalt fraai, zo lijkt het of hij een bult ter hoogte van zijn middel heeft en aan de andere kant ziet het er behoorlijk verfomfaait uit .

Op de kleding van het meisje zitten nog een paar oneffenheden.

Op de grond voor de jongen is het een vuile boel .

Misschien is het te kritisch en wordt het niet in dank afgenomen.... leg het dan gewoon naast je neer en trek je er niets van aan. :dk

Grt,
Ahum

Re: Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 16:47
door AJL
De poeder op de grond is een surplus omdat het meisjes als turnster met poeder werkt
De t-shirt van de jongen,....dat is de broek onder de t-shirt dat is heel menselijk
De slagschaduw op de jongen ze gezicht is niet storend omdat je voor de jongen alleen ook met met één spot kunt werken en dan is ene kant ook donker

Maar ja, meningen zijn altijd aan de mens gebonden

Re: Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 16:58
door Daniel Doyen
Dit is toch gewoon een goede plaat ?

Met wel een hoop technische onvolmaakt heden, maar die voor mij niet de minste afbreuk doen aan het eind resultaat :up

Sommige van hierboven gegeven commentaren snap ik niet zo goed ? (zal wel gewoon aan mijn visie liggen ;) )

DD.

Re: Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 17:05
door Ahum
AJL schreef:De poeder op de grond is een surplus omdat het meisjes als turnster met poeder werkt
De t-shirt van de jongen,....dat is de broek onder de t-shirt dat is heel menselijk
De slagschaduw op de jongen ze gezicht is niet storend omdat je voor de jongen alleen ook met met één spot kunt werken en dan is ene kant ook donker

Maar ja, meningen zijn altijd aan de mens gebonden



:D het lijkt wel of je hem zelf gemaakt hebt AJL. Het is dan ook niet het probleem dat ik niet begrijp wat de oorzaak daar van is maar als fotograaf begeleid je toch zo'n opstelling. Waarom zou de rotzooi op de grond in deze foto acceptabel zijn, geeft dat meerwaarden aan de foto? Bij een reportage over turnen waar de handen met poeder worden bewerkt is dat acceptabel, maar bij deze soort belichting en opstelling totaal niet.

Re: Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 17:34
door sugarman
Leuk om deze reacties te lezen :)

Ahum, bij mijn eerst volgende snapshot met een turnster mag jij er bij zijn maar dan als schoonmaker van de vloer ;)

Alles wat is gezegd heb ik ook gezien maar wat AJL al aanhaalde was de situatie daar gewoon zo. En de magnesium hebben we ook voor het laatst gehouden en dit is dus ook een van de laatste die is genomen.

Het T-shirt zat nou eenmaal zo en daar ga ik ook helemaal niets geforceerd aan veranderen omdat het nou eenmaal zo hoort en zo staat die ook op het veld.

En zo ook met het magnesium op de vloer. Dat was daar zo op dat moment omdat we daarvoor flink mee bezig zijn geweest en dat ga ik niet "even" schoonmaken.

Je mist een achtergrondverhaal bij een foto en dan kom je al snel tot dit soort reacties wat ik ook helemaal niet erg vind en het zegt denk ik ook meer iets over je zelf en hoe het bij jou thuis er uit ziet :)

Oja, de broer en zus vonden het geweldig en het is natuurlijk ook spannend en leuk allemaal voor die kids.

Re: Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 18:08
door Geert
Ik vind het een mooie en tegelijk een stoere portretfoto :super

Geplaatst: 29 sep 2015 20:56
door xafke
Voor mij is dit een zeer mooie opname.
Vooral de expressies zijn voor mijn prachtig. Je kan zo de karakters aflezen en ik vind dat dit net de uitdaging is van een goed fotograaf om in dit soort portret ook de persoonlijkheden in de opname mee te nemen.
Zeer goed!

Toch is er een kleine onhandigheid. Met name die snoot of kicker in de achtergrond op rechts dat een schaduw werpt op die jongen zijn gelaat.

Persoonlijk zou ik het licht ook niet zo hard laten afvallen met betrekking tot de benen. Naar mijn smaak is daar wat onderbelichting. Vooral die knappe meid met mooie benen. Dat mag toch wat in de verf. Ik vermoed dat je een grid op je softbox had staan. Ik denk dat een octo of paraplu beter keus was hier.

Toch blijft het een mooie registratie.

Geplaatst: 29 sep 2015 21:13
door Kruumie
Goede foto en goede blikken ook van hun, zeker het jongetje.
Het enige waar ik me aan 'stoor' is persoonlijk de lichtere vlek, voornamelijk achter het jongetje. Denk dat als dit iets donkerder is ze er wat meer 'uit komen'.
Verder goede plaat, vind het poeder op de grond er prima bij passen en ook de 'slordigheidjes' in de kleding storen me niet, kan me niet voorstellen dat die jongen met een perfect gestreken shirt gaat voetballen ;)

Re: Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 22:38
door Ahum
sugarman schreef:Leuk om deze reacties te lezen :)

1. Ahum, bij mijn eerst volgende snapshot met een turnster mag jij er bij zijn maar dan als schoonmaker van de vloer ;)

2. Alles wat is gezegd heb ik ook gezien maar wat AJL al aanhaalde was de situatie daar gewoon zo. En de magnesium hebben we ook voor het laatst gehouden en dit is dus ook een van de laatste die is genomen.

3. Het T-shirt zat nou eenmaal zo en daar ga ik ook helemaal niets geforceerd aan veranderen omdat het nou eenmaal zo hoort en zo staat die ook op het veld.

4. En zo ook met het magnesium op de vloer. Dat was daar zo op dat moment omdat we daarvoor flink mee bezig zijn geweest en dat ga ik niet "even" schoonmaken.

5. Je mist een achtergrondverhaal bij een foto en dan kom je al snel tot dit soort reacties wat ik ook helemaal niet erg vind en het zegt denk ik ook meer iets over je zelf en hoe het bij jou thuis er uit ziet :)



Ik dacht dat we op een fotoforum zaten en niet op één of andere tutte club.
Als je goed gelezen had stond er aan het einde.

[u]Misschien is het te kritisch en wordt het niet in dank afgenomen.... leg het dan gewoon naast je neer en trek je er niets van aan. :dk
[/u]

Ik was er al bang voor dat je met dit soort kritiek niet om kon gaan gezien je reactie. :(

1.Ik wil nog wel tegen je zeggen dat ik bij je eerste volgende shoot met een turnster niet kom.

2.Ik hoef geen uitleg wanneer je de laatste foto hebt gemaakt, ik beoordeel de foto die geplaatst is.

3. Op een veld maak je actie foto's, kan je hier niet mee vergelijken.

4. Snap ik inmiddels wel dat je mij daarvoor wil laten komen zie nr. 1.

5. Gewoon een kwestie van zwakte zo'n opmerking. Ik hoef ook geen achtergrondverhaal .Ik zeg wat ik van de foto vind en wat er eventueel aan verbeterd zou kunnen worden.

Verdere dicussie lijkt me dan ook zinloos. :dk

Dan wens ik je nog.
Veel succes met je volgende shoot.

Discussie ..... voor mij gesloten. :wacko

Re: Ieder zijn sport

Geplaatst: 29 sep 2015 22:47
door sugarman
Vind ik nou weer jammer dat jij de discussie gaat sluiten in mijn topic :)