Pagina 1 van 1

Geplaatst: 10 nov 2015 14:18
door Eelke
Persoonlijk vind ik de scherpte te klein. Ook vind ik de serie iets te licht. bij de vlechten erg jammer dat het huisje erop staat.

Geplaatst: 10 nov 2015 14:25
door Wim
1e vind ik de beste.
al de andere licht er een waas overheen wat mij persoonlijk niet aanspreekt. :blush

Geplaatst: 10 nov 2015 14:31
door paly
Ben wel fan van nabewerking.

Eerste komt voor mij wat te gespannen over (handen, blik)

Geplaatst: 10 nov 2015 15:00
door xafke
#1 en #2 vind ik wel leuk. Vooral de tweede dan.
Eerste is lekker van kleurtjes. Handjes zijn wel wat "stijf" en de haren zou ik wat styleren.
Tweede is een aangenaam sfeerbeeld. Jammer van de witte gympies.

Heb je een smartphone of tablet Martina?
In de androidwinkel kan je veel gratis goede apps vinden die inzicht geven in DOF en welke diafragma´s daarbij horen.

In #4 heb je bv gekozen voor een 1.8 maar weet dat dit van zo dichtbij nauw luistert. Wat is nu de meerwaarde om die haren onscherp te hebben? Daar had je beter 2.8 genomen of zelfs 4. Je foto zou er enkel beter op worden. Je krijgt er gratis 2 cm DOF bij en dat is exact wat deze foto nodig heeft.
Als je dat DOF programmatje erbij haalt dan zal je zien dat 2.8 op die afstand geen afbreuk doet aan de COC (circle of confusion) in de achtergrond. https://en.wikipedia.org/wiki/Circle_of_confusion
Simpel gezegd. Er is geen reden om de DOF te beperken met het idee dat de achtergrond er onscherper op zou worden. Dat is niet zo.

Sorry als dit wat hard overkomt. Maar ik zie dat je talent hebt en wil jou van die 1.8 wegtrekken als daar geen reden toe is. Je werk zal er drastisch op vooruit gaan. En het is dat waar ik jou wil toe aanzetten.

Re: The lovely twins!

Geplaatst: 10 nov 2015 15:25
door dark shadow
Zoals ik je al eerder vertelde, leuke vlecht ;-)

Mooie serie, prachtige herfstkleuren :upc

D.

Geplaatst: 10 nov 2015 16:29
door Frans
Vind het een mooie en leuke serie geworden.

Je hebt een eigen stijl van bewerken waarin je makkelijk te ver kunt doorschieten.
Vooral in het afkappen van de donkere tonen. Je doet dat in curves door het zwartpunt omhoog te trekken waarbij je meteen ook het contrast vermindert.

Foto 4 is close genoeg om de pukkeltjes te zien. Zou ik nog wat aan doen.

De gevlochten vlechten vind ik erg leuk gedaan.

Re: The lovely twins!

Geplaatst: 10 nov 2015 16:47
door Filip
heel mooie serie :up
ik vind het leuk dat je je eigen stijl behoudt en verder ontwikkelt...

Re: The lovely twins!

Geplaatst: 10 nov 2015 17:56
door Geert
Ik volg FiToLo, Je haalt jouw foto's er zo uit :upc als ik je opnames voor de eerste keer zag had ik er wel wat moeite mee om ze mooi te vinden... maar nu ben ik steeds meer fan van jouw opnames en bewerkingen :super

Gr. Geert

Geplaatst: 10 nov 2015 18:53
door Henry
Oke, hier is dus die shoot waarbij je meer met het diafragma hebt gespeeld.
Als ik naar de exif van je foto's kijk, dan zie ik:
nr 1: f/4
nrs 2, 3, 4 en 6: f/1.8
nr 5: f/2.5
nr 7: f/2.2

Foto's waar je beide zusjes tegelijkertijd op de foto hebt gezet, zou je eigenlijk niet met f/1.8 moeten schieten. Bekijk ze maar eens op een wat groter formaat: bij 1 van beide zusjes valt de scherpte niet juist, hierbij ga ik er voor het gemak van uit dat deze scherpte bij het andere zusje wel scherp valt.

De eerste foto heb je gemaakt met een brandpuntsafstand van 24mm. Die foto ziet er zoveel scherper uit dan de rest van de serie! Voor mij is het gelijk de mooiste. Het waasje is hier ook het minst sterk toegepast.

Bij nr 2 twijfel ik of de scherpte wel goed valt. Ik kwalificeer deze als niet goed scherp. Het waasje helpt niet...

Nr 3 is voor mij scherper dan nr 2, maar ook hier ben ik eerlijk gezegd zoekende naar de plek waarop je scherp hebt gesteld.

Het waasje bij nr 4 spreekt mij niet zo aan. Door het waasje (verlagen van het contrast) komt deze minder scherp over. Ik sluit me bij Frans aan om nog wat aan de pukkeltjes te doen. Vandaag heeft ze die, morgen is ze ze wellicht kwijt.

De gevlochten staart is leuk gevonden, maar de scherptediepte had hier van mij ook groter mogen zijn. Ik ben het hier met Xafke eens.

Bij nr 6 kan ik door het waasje ook de scherpte moeilijk vinden.

Je bewerking is op zich mooi, maar je slaat denk ik iets te ver door. Wellicht kun je deze in een aparte laag toepassen en deze bijvoorbeeld wegpoetsen uit de gezichten.

Geplaatst: 13 nov 2015 18:18
door margje
gave serie, heerlijke spontane foto's.
vlecht is super origineel.
het diafragmaverhaal hierboven kan ik volgen.....