Pagina 1 van 2

Dode berenklauw, plus update in kleur

Geplaatst: 12 nov 2016 18:29
door Henry
Afbeelding
Exif: 1/40s f/5.6 ISO100 105mm, genomen vanaf statief.


Update: versie van de reuzeberenklauw in kleur. Omdat ik de de foto recht heb moeten zetten en ik de oude .psd niet bewaard heb, is de crop op de kleurenfoto net niet gelijk.

Afbeelding

De reuzenberenklauw, een exoot uit de Kaukasus, deed omstreeks 1980 zijn intrede in Almere. De berenklauw werd samen met Groot Hoefblad ingeplant bij bruggen in Almere Haven. Door maaien verdween de berenklauw daar weer. Enkele medewerkers hebben de berenklauw omstreeks 1982 stiekem uitgezaaid op drie plekken in Almere. Door het gehalte aan stikstof, organische stof en vocht is de Almeerse bodem ideaal voor de berenklauw.

Omdat de gemeete tussen 1990-2000 zich door geldgebrek goeddeels terugtrok uit het beheer van "de buitenruimte", nam de reuzenberenklauw in aantal explosief toe. In de zomer is de berenklauw inmiddels uitgegroeid tot een ware plaag en grote delen van verschillende natuurgebieden zijn door die reuzenberenklauw volledig ontoegankelijk geworden. De berenklauw wordt inmiddels met trekkers bestreden; voor de moeilijk begaanbare stukken worden schapen ingezet. De berenklauw groeit echter sneller dan schapen kunnen grazen.

De stengels en bladeren van de berenklauw bevatten brandharen zoals bij brandnetels, deze kunnen blaren of zelfs brandwonden veroorzaken. Blootstelling aan zonlicht na contact met het sap kan bij sommige mensen na 24 uur rode jeukende vlekken veroorzaken, die gevolgd worden door zwelling en blaarvorming. Het letsel kan eruitzien als een brandwond en het kan twee weken duren voordat het genezen is. Als litteken kan er een bruinverkleuring optreden. Wanneer het sap in de ogen komt, kan dit tot blindheid leiden.

Inmiddels is de zomer voorbij en heeft de beer zich voor de winterslaap in de grond teruggetrokken. In het Almeerse landschap zijn her en der de dode berenklauwen te vinden.

Re: Dode berenklauw

Geplaatst: 12 nov 2016 18:34
door Fotosmurf
Scherpte op de juiste plek en komt lekker los van de achtergrond.

Fraaie plaat. :up

Re: Dode berenklauw

Geplaatst: 12 nov 2016 18:46
door Geert
Het is een mooie :up
Zou hem graag ook eens in kleur zien...

Gr Geert

Geplaatst: 12 nov 2016 19:06
door Henry
Fotosmurd en Geert, dank voor je reactie.

@Geert, at your service! Let op! De foto is in kleur anders bewerkt dan in z/w.

Re: Dode berenklauw, plus update in kleur

Geplaatst: 12 nov 2016 19:37
door Geert
Vind de kleurenversie net wat lekkerder kijken, niet dat de zw versie slecht is hoor ;)

Geplaatst: 12 nov 2016 20:32
door Rob Olivier
Doe mij toch maar de zwart-wit versie. Mooie foto.

Geplaatst: 12 nov 2016 20:45
door Frans
De zw heeft voor mij meer dramatiek.
De kleuren zijn behoorlijk gedesatureerd. Misschien wel te.

Geplaatst: 12 nov 2016 20:47
door Henry
Dank jullie wel.

Ik heb bij zowel de z/w- als de kleurenversie een "kant en klaar" Nik-fliter overheen gegooid. ;)

Geplaatst: 12 nov 2016 21:03
door Frans
Foei.

Geplaatst: 12 nov 2016 21:18
door Henry
Had het natuurlijk ook zelf kunnen doen: spelen met de schuifjes van contrast, helderheid, etc. maar ik ben een beetje lui aangelegd en de mensen achter de Nik-filters hebben bewezen dat ze weten wat ze doen.
De foto is trouwens geen inzending voor de Maandopdracht of Challenge, dus dan mag het. De bewerking is in mijn ogen niet zodanig groot dat deze bij Manipulatie moet.

Re: Dode berenklauw, plus update in kleur

Geplaatst: 12 nov 2016 22:35
door Jo
Allebei mooie platen voor mij. :good2 :good2 :good2
Zou niet zonder meer kunnen kiezen, hoewel ik meestal naar kleur neig.
De zwart/witte straalt idd meer dramatiek uit.

Re: Dode berenklauw, plus update in kleur

Geplaatst: 13 nov 2016 08:36
door Tony
voor mij de z/w :upc

Re: Dode berenklauw, plus update in kleur

Geplaatst: 13 nov 2016 17:57
door Freerk_Lautenbag
Beiden fraai, maar het zal je niet verbazen dat ik de z/w versie mooier vind :)

Geplaatst: 13 nov 2016 18:59
door Henry
Dank jullie wel voor je reactie. Mijn voorkeur gaat ook uit naar de z/w.

Geplaatst: 13 nov 2016 19:18
door Harry
Ik vind de zw ook mooier, vooral onderin is de belichting daar beter verzorgd. Gr. Harry

Geplaatst: 15 nov 2016 11:46
door Canon-6D
Prachtige zwart / witter en mooi scherp genomen.

Groet,

Re: Dode berenklauw, plus update in kleur

Geplaatst: 15 nov 2016 12:17
door fran
Doe mij ook maar de zwart wit versie, heeft veel meer impact.

Geplaatst: 15 nov 2016 12:56
door Wim
zw voor mij ook de betere. als totaal beeld houd ie bij niet lang de aandacht vast. hoe het beter kan weet ik ook niet zo te zeggen.

Geplaatst: 15 nov 2016 13:17
door Henry
Dank voor jullie reacties.

@Wim: Ik ben voor een herfstplaatje de deur uitgegaan en wilde proberen om niet met een paddenstoeltje of bospaadje thuis te komen. Dat viel niet mee.

Re:

Geplaatst: 15 nov 2016 13:24
door Geert
Henry schreef:Dank voor jullie reacties.

@Wim: Ik ben voor een herfstplaatje de deur uitgegaan en wilde proberen om niet met een paddenstoeltje of bospaadje thuis te komen. Dat viel niet mee.


Wat is er mis met een paddo of een bospaadje? :sar