Pagina 1 van 2
Testje
Geplaatst: 29 jan 2017 19:32
door Canon-6D
Vandaag weer lekker gespeel met de nieuwe westcostt 7 feet parabol.
Graag eventuele verbeterpunten.

Geplaatst: 29 jan 2017 19:37
door Henry
Hoe ver staat de paraplu van dit model? Als ik naar de reflectie in haar ogen kijk, dan deze paraplu volgens mij nog wel iets dichterbij.
Ik krijg ook de indruk dat er wel wat licht bij mag. Hoe heb je het licht gemeten? Kijk maar eens naar de portretten van mensen die veel portretten schieten. Hun foto's ogen allen veel lichter.
Geplaatst: 29 jan 2017 19:45
door Canon-6D
de paraplu stond vrij ver ik denk een meter 4 a 5.
Ik kreeg de indruk als ik het dichterbij zette dan was de achtergrond net zo zwart maar meer grijs.
Re: Testje
Geplaatst: 29 jan 2017 19:51
door Geert
Hoe ver staat je model van je achtergrond?
Als je je iso op het laagste zet en je sluitertijd op 1/200sec. kan dat ook al wat helpen om je bg zwart te houden maar dan moet je model toch wel een 2 tal meter afstand houden van je bg.
Geplaatst: 29 jan 2017 20:00
door Canon-6D
ongeveer een metertje
Re: Testje
Geplaatst: 29 jan 2017 20:02
door Geert
Dat is te dichtbij, dan kun je niet voorkomen dat er licht op je bg valt.
Misschien je lichtbron hoger opstellen en schuin naar beneden richten?
Geplaatst: 29 jan 2017 20:05
door Canon-6D
oké bedankt voor de tips.
Geplaatst: 29 jan 2017 20:30
door Henry
Model verder van de achtergrond en model dichter bij de lichtbron.
Laat de lichtbron en de achtergrond maar staan en zet je model maar eens 1,5 meter van je lichtbron (paraplu).
Geplaatst: 29 jan 2017 20:40
door xafke
Ja sorry mensen maar die redenering klopt niet heh.
Je moet je lichtbron DICHTER zetten bij je model als je de achtergrond zwarter wil hebben. De omgekeerde kwadraatregel is er eentje die je als fotograaf moet kunnen zingen.
Anderzijds is afstand model tot achtergrond van 1 meter wel wat weinig om het zwart te houden.
Handig als je een losse lichtmeter hebt. Je kan dan op verschillende afstanden meten hoeveel stops je verlies is per lopende meter.
Edit: Henry was me voor

, ik geef hem gelijk.
Re: Testje
Geplaatst: 29 jan 2017 20:43
door Geert
Euh.... sorry maar denk dat ik juist hetzelfde gezegd heb

Geplaatst: 29 jan 2017 21:05
door Henry
Nog maar een tip: Van het goed kijken naar andermans foto's (en dit geldt zeker bij modelfotografie) kun je veel leren.
Kijk eens naar de reflecties van de lichtbron in de ogen van de modellen van Daniël Doyen en vergelijk die eens met de reflectie van jouw supergrote paraplu (jawel! Supergrote paraplu) in de ogen van jouw model.
Geplaatst: 29 jan 2017 21:15
door Canon-6D
Ik zal de volgende keer er zeker rekening mee gaan houden.
Nu is mijn gevraagd om woensdag een groepsfoto te maken van een band van ongeveer 20 personen. Nu wil ik natuurlijk ook deze plu meenemen voor veel licht. Iemand een idee wat ik als beste instellingen kan gaan gebruiken. Ik neem aan nu vol open zetten omdat de de strobe een maximum heeft van 250 watt.
Geplaatst: 29 jan 2017 21:45
door Henry
Ik heb geen studioflitsers, alleen maar losse reportageflitsers.
Eens per jaar maak ik een foto van het Heren I en Dames I team (beiden zo'n 20 personen groot inclusief staf) en een foto van de combinatie van beide teams. Ik gebruik hiervoor slechts twee reportageflitsers. De filters plaats ik op een statief linksvoor en rechtsvoor, ik schat dat ze 3-4 meter van de groep af staan. De sterkte van de flits bepaal ik via een aantal proefflitsen met een los model (die ik links, midden en rechts laat plaatsnemen). De flitsers laat ik beiden met eenzelfde flitskracht werken, dit vanwege de symmetrische opstelling. Ik zorg er wel voor dat de flitsers een zo wijd mogelijke bundel licht verspreiden. Ik maak geen gebruik van paraplu's. Simpelweg omdat me dit licht kost.
De teams zet in neer in twee rijen, ik weet niet of dit voor jou ook een acceptabele opstelling is. Zelf denk ik van niet...
De foto maak ik in september vaak rond zonsondergang (rond 20:00 uur) buiten op het veld. Niet omdat ik dat wil, maar de spelers en de begeleiding kunnen vaak niet eerder. Een moment op de dag dat je ook wel moet flitsen, omdat er dan simpelweg onvoldoende daglicht aanwezig is. Ook willen ze nog eens dat de voor hun juiste plek, de schaduwkant van het clubhuis is... jawel, als amateurfotograaf heb ik hier dus niet veel te vertellen...
Over de instellingen:
- ik zet de ISO waarde van de camera op ISO400
- ik gebruik een 35mm lens
- ik zet de camera in Manual mode
- ik zet het diafragma op f/5.6 voor een voldoende grote scherptediepte
- ik zet de sluitertijd op 1/200sec of 1/100sec voor wat meer omgevingslicht/mooiere lucht
Geplaatst: 29 jan 2017 22:02
door Canon-6D
oké Henry bedankt voor je heldere uitleg.
alleen dit wordt binnen in een zaal gedaan waar ze repeteren. Dus ik denk de plu in het midden zetten.
Geplaatst: 29 jan 2017 22:03
door Henry
Ik denk dat het goed uitlichten van een grote groep mensen erg moeilijk is en dat 1 flitser niet voldoende is.
Re: Testje
Geplaatst: 29 jan 2017 22:09
door Daniel Doyen
Hiervoor heb je twee studio flitsers nodig, 350 a 500 watt ieder (minstens hé! )...
I wish you good luck als je dit met eén 250 watt flitsertje in het midden wil doen...
DD.

Re: Testje
Geplaatst: 29 jan 2017 22:51
door Ahum
Niet verkeerd.

Geplaatst: 30 jan 2017 00:16
door xafke
20 man met die paraplu en "maar" 250 W/s hebben...
Beter is minstens 2 koppen zoals Daniel en Henry zeggen. Moet het met 250W/s dan zal de ISO omhoog moeten. Maar het kan met 1 flits. Het kan zelfs met 1 reportageflits op volle kracht (zonder paraplu wel te verstaan).
Re: Testje
Geplaatst: 30 jan 2017 00:20
door Fotosmurf
Ik vind het een mooi portret.
Lief gezicht.
Geplaatst: 30 jan 2017 11:40
door Frans
Ik vind het een schitterende foto van een mooi model.
De hoeveelheid licht vind ik uitstekend passen bij de sfeer die de foto uitstraalt.
Doet niks af aan technische adviezen over afstanden lichtbron en resp. model en achtergrond.
Adviezen die overigens zo cryptisch zijn dat zelfs "experts" over elkaar heen struikelen.
Je flitskop heeft voldoende vermogen voor echte portretten. Een persoon van kop tot teen goed uitlichten zal al moeilijk worden.
Hoge iso kan natuurlijk altijd maar kost je dynamisch bereik, verminderde kleurweergave en slechte signaal/ruis prestatie.
Persoonlijk heb ik met 2 flitskoppen van 400 watt en twee reportageflitsers al eens voor de eer bedankt om een groep binnen te fotograferen.