Pagina 1 van 1

Hibiscus

Geplaatst: 02 mar 2017 13:47
door hanswiel
Hoi,

Wat vinden jullie hiervan?

Afbeelding

EOS 6D----F/4---- 1/250----55 mm----ISO 125

Afbeelding

Update. Bewerkt met Gaussiaans vervagen en daarna via een masker verscherpt.

Geplaatst: 02 mar 2017 15:50
door Frans
Een mooie bloem, mooi van kleur, contrast en licht.
De scherpte ligt goed.

Ik weet niet of je nog makkelijk door de knieƫn kunt maar een wat lager standpunt en de bloem wat groter in beeld levert je een mooier compositie op en een wat kleinere scherptediepte.

Re: Hibiscus

Geplaatst: 02 mar 2017 17:19
door Filip
Mooie bloem :up
De achtergrond stoort wel, vind ik persoonlijk (zwarte emmer)!

Geplaatst: 02 mar 2017 17:49
door Pyrrhulla
De bloem is goed scherp maar de achtergrond onrustig. Probeer een uitsnede te maken waarbij de emmer wegvalt en links ook een stuk af. Boven en onder ook wat. Dan krijgt de bloem, waar het tenslotte omgaat, alle aandacht. Ik hoor wel wat je ervan vind.

Re: Hibiscus

Geplaatst: 08 mar 2017 09:23
door hanswiel
Zie de update

Geplaatst: 08 mar 2017 09:25
door Frans
Qua beeld een hele verbetering.

Zie nu wel wat ongewenste vervagingseffecten op de rand van de bloem. Vooral linksboven.

Geplaatst: 08 mar 2017 18:30
door Pyrrhulla
Uitsnede is goed gedaan. Het uitsnijden van de bloem minder. Bij vervagen van de achtergrond moet je niet te veel doen want dat staat dan niet in verhouding tot de scherpte van de bloem. Nu heb je alleen een bloem die geen houvast meer in de foto heeft.Beter is in dit geval alleen de uitsnede te doen de achtergrond is vaag genoeg. Wil je meer vervaging zoek het dan in je diafragma tijdens het fotograferen.

Geplaatst: 09 mar 2017 08:17
door Gerda-F
De bloem is mooi vastgelegd.
Zelf zou ik ervoor kiezen om de foto te draaien (zodat de bloem naar rechtsboven "kijkt" ) en er dan een vierkante uitsnede van te maken.

Re: Hibiscus

Geplaatst: 09 mar 2017 08:56
door hanswiel
OK. Bedankt allemaal voor de opmerkingen. Dat er aan de rand van de Hibiscus een vervaging te zien was , was mij ook al opgevallen. Daarom nog een update. Bedankt voor de opmerkingen.

Afbeelding

Geplaatst: 09 mar 2017 09:44
door Pyrrhulla
Zo is hij goed!

Geplaatst: 09 mar 2017 09:55
door Henry
Compositie kan beter, scherpte is goed.
Je update in de openingspost spreekt mij niet aan; niet netjes uitgevoerd.
Je herkansing ziet er veel beter uit. Storende elementen weg en bewerking veel beter uitgevoerd.