Pagina 1 van 1
Een eenzame druppel
Geplaatst: 10 apr 2017 19:30
door Freerk_Lautenbag
Ik weet het, de verleiding is groot om hier een macro opname van te maken. Ik had het kunnen doen, want ik had macro-tussenringen in mijn tas (helaas geen macro-objectief). Maar toen bedacht ik me dat die macro-druppel al miljoenen keren was gemaakt en waarschijnlijk beter dan ik ooit zou kunnen in deze situatie. Dus even nagedacht hoe dan? Nou, zo dus. Ja, de foto is centraal opgebouwd, maar ik vond het wel mooi dat naar de randen toe alles uit het DOF-veld verdween.
Aldus mijn overwegingen om het te doen op de manier zoals het voor jullie ligt/staat.........
Nikon FM + 50mm 1.8 Nikkor, film: Agfa Vista 200 kleurenfilm, omgezet naar zwart-wit

Re: Een eenzame druppel
Geplaatst: 10 apr 2017 19:49
door Marsel Wauters
Stel.... dat je wel een macro-lens in de tas had; je zette die op de FM en ... de druppel was net gevallen!!! had je dan het takje alleen gefotografeerd?
Grts
M
Re: Een eenzame druppel
Geplaatst: 10 apr 2017 19:51
door Freerk_Lautenbag
Marsel Wauters schreef:Stel.... dat je wel een macro-lens in de tas had; je zette die op de FM en ... de druppel was net gevallen!!! had je dan het takje alleen gefotografeerd?
Grts
M
Waarschijnlijk niet. Het ging me echt om die druppel

Deze viel me op.
Geplaatst: 10 apr 2017 23:22
door Henry
Doordat je uitstekend hebt scherp weten te stellen op de druppel, is het een aparte foto geworden.
Re: Een eenzame druppel
Geplaatst: 10 apr 2017 23:42
door petervaneekelen
Ik probeer in iedere foto altijd iets te vinden wat me aanspreekt. In deze foto is dat niet het onderwerp, dat is niet bijster origineel. Maar ik kan enorm genieten van de grijstonen die prachtig uitkomen omdat er bovenin de foto voldoende contrast zit, en het fijne scherpteverloop. Mooi analoog werk weer

Re: Een eenzame druppel
Geplaatst: 11 apr 2017 11:20
door Freerk_Lautenbag
Heel erg bedankt allemaal voor de complimenten! Daar ben ik blij mee! Natuurlijk ben ik ook blij met kritieken, want daar leer ik weer van!
Re: Een eenzame druppel
Geplaatst: 04 mei 2017 11:29
door FotoMarius
Sorry, het is zoeken naar de kleine onscherpe waterdruppel in een grote onscherpe omgeving...
Voor mij is deze manier niet aantrekkelijk...

Re: Een eenzame druppel
Geplaatst: 06 mei 2017 11:15
door Freerk_Lautenbag
FotoMarius schreef:Sorry, het is zoeken naar de kleine onscherpe waterdruppel in een grote onscherpe omgeving...
Voor mij is deze manier niet aantrekkelijk...

Je hoeft het ook niet aantrekkelijk te vinden. Ik wilde het een keer anders doen dan de standaard macro-druppel. Soms valt het in de smaak, soms ook niet