Pagina 1 van 1
Sharon
Geplaatst: 28 jan 2018 19:40
door JeeGee
Geplaatst: 28 jan 2018 21:26
door Henry
Mijn eerste reactie: je model had van mij iets meer licht van je mogen krijgen. Achtergrondje is heel erg wit. Die had van mij iets minder fel wit mogen zijn. Ik weet het: is een smaakgevalletje.
Geplaatst: 28 jan 2018 23:59
door xafke
Zelfde als vorige foto.
Ik volg Henry hier ook en zelfde argumenten als bij vorige foto.
Geplaatst: 29 jan 2018 00:20
door __Erik__
Daarenboven krijg ik het gevoel dat ze omvalt...
Geplaatst: 29 jan 2018 06:31
door Frans
Je hebt eeen model dat zo te zien voldoende potentie heeft om je mooie poses en expressies te geven.
Bij een full body portret ontkom je in de klassieke verhoudingen niet aan behoorlijk veel oppervlakte achtergrond t.o.v. het onderwerp.
Een goed balans tussen model en achtergrond is dan erg belangrijk.
Dit klassieke wit blaast je model van de sokken.
Geplaatst: 29 jan 2018 12:14
door JeeGee
Ook hier
Belichting is uitgemeten op F/5.6 1/160 dus dat zou in orde moeten zijn. Teven is de achtergrond bewust twee stops 'overbelicht'. Een keuze die gemaakt is. Ook hier wel benieuwd naar wat jullie vinden van de inhoud van de foto.
Geplaatst: 30 jan 2018 01:03
door xafke
2 stops overbelichten is absoluut fout.
Je hebt in grote lijn 3 opties:
- niet belichten van de achtergrond. Resultaat zal afhankelijk van de afstanden tussen flits/model/achtergrond varieren tussen extreem licht grijs(bijna wit) en grijs.
- exact belichten gelijk aan je model. dan is de achtergrond gewoon wit.
- iets overbelichten tov je model. bij voorkeur maximaal 2/3 stops hoger dan je hoofdlicht. resultaat is een technisch wit (uitgebrand)
Alles daarboven is experimenteel of fout met voornamelijk als resultaat flare, rim, terugslag op je model, contrastverlies afhankelijk van de kracht en de oppervlakte.
Op je vraag naar de inhoud vind ik de pose niet aantrekkelijk maar vooral niet open. Het model straalt uit of ze geen contact wil en de houding komt mij afstandelijk over.
Sorry als dit wat hard overkomt, maar neem dit vooral mee als tip voor een volgende reeks.
Re:
Geplaatst: 31 jan 2018 12:54
door JeeGee
xafke schreef:Sorry als dit wat hard overkomt, maar neem dit vooral mee als tip voor een volgende reeks.
Komt niet hard over hoor, ik waardeer het juist. Vooral zo blijven doorgaan met het geven van feedback
