Volgens mij heeft zowel een een 105 als een 180 mm lens een 1:1 vergrotings factor.
Het verschil is dat je met een 180 lens verder van je onderwerp af kunt staan.Wat handig kan zijn bij levende onderwerpen [insecten] die anders weg vliegen als je dichterbij komt.
Met een 180 zal je met minimaal 1/200 ste moeten fotograferen om bewegingsonscherpte te voor komen en bij een 105 met een 1/100ste sec minimaal.
Wat in de praktijk slechts 1 stop is.
met een 180 kan je met je ingebouwde flits denk ik wel flitsen omdat de minimum instellengte 48 cm is bij een 105 of nog korter flits je dan over je onderwerp heen en zal je een ring of twin flitser moeten kopen.
Want met welke lens je ook macrofoto,s maakt zal na verloop van tijd blijken dat een flitser toch wel handig is om met een klein diafragma te fotograferen vanwege de scherptediepte.
Hieronder 2 voorbeelden zonder statief met een 180 lens de eerste f16 1/200sfe geflitst en de tweede f3.5 1/200 niet geflitst zie het verschil in scherptediepte

