Neem een instapmodel, het maakt niet zoveel uit van welke leverancier, als je een lichte body wilt hebben. In deze body's gebruiken ze nauwelijks magnesium en dat is zeer gunstig voor het gewicht

Wat je met "zoveel mogelijk erop en eraan" bedoelt, weet ik niet. Bijna alle instapmodellen hebben een opklapflitsertje aan boord. Als je in de buurt van de topmodellen komt, willen ze deze nog wel eens vergeten toe te voegen aan het model. Met alle modellen kun je foto's maken en zijn handmatige instellingen goed mogelijk.
De tip om een 18-200mm lens te nemen is een goede. Je bent dan ietsje duurder uit, maar je zult met deze lens in 98% van de gevallen goed uit de voeten kunnen (ik neem hierbij aan dat je niet een fervent macro-fotograaf of een fervent vogeltjes-fotograaf bent). Een lens van een third party leverancier (Sigma bijvoorbeeld) is vaak goedkoper dan die van de camera-leverancier.
Je kunt ook voor een kitlens gaan, zeker als gewicht een hele belangrijke rol speelt. Kitlenzen (deze hebben vaak een bereik van 18-55mm of 18-70mm) zijn namelijk lekker licht

Succes!
