Je hebt een hele langzame sluitertijd gebruikt, waardoor 't juist moeilijk wordt om deze bewegelijke diertjes scherp erop te zetten......hoe sneller je sluitertijd, des te minder kans op bewegingsonscherpte, dus dan heb je minder kans dat je onderwerp bewogen is op de foto.
Dat geldt natuurlijk ook voor jezelf.......hoe langzamer je sluitertijd, des te meer kans dat een beweging van de camera zorgt voor een bewogen foto.
Ook staat je diafragma helemaal open[laag f-getal] en daardoor krijg je maar een klein gedeelte van je foto scherp.....soms is dat ook wat je wilt, maar in dit geval had je diafragma wat geknepen moeten worden om het hele koppetje er scherp op te krijgen.
Aan de andere kant had je met een kleiner diafragma[groter f-getal] een nog langzamere sluitertijd gehad en dat wil je ook niet.
De ISO staat al op 800[daardoor ook knap wat ruis] en die had zeker niet hoger gekund[nog meer ruis], dus daarmee had je ook geen snellere sluitertijd kunnen creëren.
Ik weet niet of er een mogelijkheid is om buiten foto's van de ratjes te maken, want daar heb je voldoende licht om zonder te flitsen, met een lage ISO en een wat kleiner diafragma toch een snelle sluitertijd te hebben.
Mocht je de mogelijk hebben dan zou ik tussen de 1 à 2 uur na zonsopkomst, of 1 à 2 uur voor zonsondergang proberen om buiten te foto's ervan te maken, dan heb je "mooi" licht buiten en is 't licht niet te hard.
Zet je ISO op 100 of 200 en je diafragma op ongeveer f/7.1 à f/8 en hou dan in gaten dat je sluitertijd[regelt ie automatisch] niet langzamer dan ongeveer 1/200 à 1/400 komt.
Mocht ie wel onder de 1/200 komen dan kun je de ISO nog op 400 zetten, of 't diafragmagetal iets verlagen.
De sluitertijd gaat dus omlaag als je het diafragmagetal verhoogd, of als je de ISO verlaagd.
Als de ratjes goed stil zitten mag je sluitertijd ook iets trager zijn.
