als die 24mm 2.8 sigma ratelt op je sony, dan mag je ervan uitgaan, dat ie kapot is.
wat lenzen betreft is dat je krijgt waar je voor betaald.. ben ook niet vies van 3rd partylenzen of kitlenzen, maar een goed objectief zal altijd duur blijven, en goedkoop hoeft niet altijd duurkoop te zijn, maar je moet er wel rekening mee houden, dat 3rd party-lenzen gevoeliger zullen zijn voor haperingen, storingen dan merkeigen lenzen.
leeftijd zegt echt niet alles hoor.. ik heb hier enkele leica-objectieven liggen van om en nabij de 40 jaar oud, en die maken nog steeds gehakt van de modernste lenzen van dit moment.(en ze blijven ook nog es hun waarde houden.. een goede 50mm f/2 summicron of 180mm elmarit 2.8 prime gaat nog steeds na 40 jaar voor tussen de 500 en 1000 euri weg.. tel uit je winst.

)
een goede nikkor 28mm f/1.4 AF-D gaat tegenwoordig 2e hands duurder weg, dan de nieuwprijs toendertijd was..een in goede staat zijnde minolta 70-210 f/4 is dan relatief gezien een koopje, gezien de IQ en bouwkwaliteit van dit ´ouwe´ ding..probeer maar es een goede minolta 300mm 2.8 highspeed-g te vinden.. ik denk dat je steil achterover slaat van de prijzen.. goed glaswerk is goud waard.
wil niet zeggen, dat je met wat minder ook gene goede platen kunt maken, maar de kleine verschillen zijn wel degelijk goed te merken als je ermee op pad gaat.. het zit hem meestal in de details, en juist die details zorgen voor die meerprijs..
