Ben ook niet zo weg van deze sorry.
Het portret is mi ook niet mooi verlicht ( misschien niet van onder, maar dan toch wel met of een flink reflectoescherm of van opzij). Met name haar neus , kin en schouder vangen nu het meeste licht. Dat oogt raar. Kan soms mooi zijn maar iet bij een basisportret als deze.
De tweede vind ik persoonlijk nogal saai
Ik zie nu dat er wat toelichtig. Staat tav de reflectie in het hoog, maar er zit een nog grotere reflectie aan de onderzijde van het oog. Die komt ook ergens vandaan.
Heeft niks met bewijzen of zo te maken, maar gewoon dat mensen ( met ook een goede kijk op licht) je uitleg niet kunnen begrijpen.
Ook geen reden om je aangevallen te voelen of zo. Als je diep in je hart kijkt weet je zelf ook wel dat de reactie van mensen op deze foto begrijpelijk is... Altijd lastig op een ingeslagen weg terug te draaien.
( en alles lief bedoeld

)