Vandaag voor het eerst Street portraits geschoten van onbekenden. Bij het begin was het even spannend om af te trappen, maar daarna werd het al snel leuk. Meerdere mensen ontmoet en ieder met zijn of haar eigen verhaal. Dit ga ik zeker vaker doen.
Toffe tak van fotografie waar inderdaad wat moed dan wel onbevangenheid voor nodig is, maar die zich haast altijd terugbetaalt in aansprekende resultaten. Mooi dat je dit oppakt, ben benieuwd naar je vervolgresultaten! Deze is alvast een mooie start, wel een wat agressieve achtergrond (ik zou zelf een z/w-omzetting overwegen). Je ziet aan de blik van de geportretteerde dat hij echt even "op de foto gaat", dat is denk ik de volgende stap - hoe je onderwerp meer ontspannen op de plaat te krijgen.
Ik hoop ook dat je de namen en verhalen opschrijft, geeft zeker een verdieping!
Bedankt voor je reactie.
Ik heb bewust gekozen om de foto niet in z/w om te zetten, dit doe ik omdat z/w vrijwel standaard wordt toegepast bij Street photography en ik juist het gehele plaatje in kleur wil weergeven en net iets anders wil doen ( uiteraard is z/w ook mooi en wellicht nog wel mooier bij deze foto ).
Namen en verhalen gaan ook zeker komen, nu heb ik de verhalen alleen nog in mijn hoofd zitten.
Knap hoor!
Hele mooie tak van fotografie die ik erg kan waarderen.
Je keuze voor kleur heb uitgelegd.
Ben erg benieuwd wat we nog meer van je kunnen zien.
Dankje! Het is ook erg leerzaam, je leert snel instellingen aan te passen en een achtergrond + compositie te bedenken. Je loopt rond en als je iemand tegen komt die op de foto wilt moet je alles redelijk snel uitvoeren. De meeste mensen hebben niet heel veel tijd of wil je niet nog extra belasten ( aangezien ze al willen poseren ). In de tussentijd iemand op zijn of haar gemak stellen, in een paar tellen erachter komen wat voor soort persoon iemand is en daarna het resultaat nog te laten zien.
Dank jullie wel. Het mooie vind ik juist dat je op het moment dat iemand op de foto wilt je genoodzaakt bent op de plek zelf te moeten kiezen voor de achtergrond. Je hebt natuurlijk niet de keuze om naar een andere plek te gaan. Het mooie is juist dat je op dat moment de foto moet gaan maken met een achtergrond welke beschikbaar is. Persoonlijk vind ik de kleur juist mooi afsteken tegenover de persoon. Jammer dat de achtergrond wel iets te grof was.