Die eerste en de laatste zijn mijn favorieten, heldere frisse ogen, met voor mij de meest sprankelende contrasten. Bij de foto's er midden in ben je voor een wat vlakkere bewerking gegaan, en dat haalt voor mij een beetje de jeu eruit.
Ja idd, foto 3 heeft wat stofjes rechts, had het ook net gezien.. Het is een tweedehands camera, eerste keer shoot ermee en blijkbaar zitten er stofjes op, eens laten reinigen denkik...
Foto 1: Ben niet zo'n fan van de bewerking die je hebt gedaan maar vind hem op deze foto iig het beste tot zijn recht komen. Oogt nog het meest fris. De blik van het kind vind ik ook wat minder.
Foto 2: Leuk. Volgende keer alleen even een wat meer egale ondergrond gebruiken (metname de rand van het doek vind ik storend) en even zijn knuffel onder hem uit halen. Goed contact met het kind.
Foto 3: Net even een te laag standpunt ingenomen waardoor je het kind in de neus zit te kijken. Kan geen efix zien van je foto's maar vraag me af wat voor een brandpunt je bij deze foto hebt gebruikt. Er lijkt wat vertekening in te zitten.
Foto 4: Vind ik leuk qua houding en blik. Bewerking vind ik hier het minst. Erg donker.
Foto 5: Leuke uitsnede. Wel erg rommelig bij de voeten. Doek lijkt hier in eens blauw te zijn geworden. Mis wel het contact met het kind.
Foto 6: Dit lijkt mij een uitsnede van foto 1. Dan vind ik 6 beter. Maar blijf de blik van het kind niet erg fraai vinden.
Algemeen: Ik vind het vaak fraaier als je kleine kids zondersokken fotografeerd. Probeer goed contact te maken met de kleine, hoe moeilijk het ook is om zijn aandacht te krijgen. Probeer dezelfde bewerking toe te passen als je als serie bewerkt, het effect vind ik nu te divers. En als laatste, het shopwerk op de ondergond/ overloop met achtergrond mag wel wat netter.
Wat een fotogeniek manneke Erg leuke serie met mooie helderheid en scherpte. Valt me wel op dat ze allemaal een andere kleurtoon hebben! Vind nummertje 2 qua pose en kleurtoon de leukste en mooiste uit je serie
Ik heb de foto's bijna allemaal een andere bewerking gegeven, een beetje om te kijken wat jullie de mooiste vinden.. Reko, kan je me zeggen welke vertekening je ziet, want ik zie ze niet? Het doek is op de ene foto inderdaad blauw,op andere foto's heb ik een wit dekentje gebruikt, een paar foto's zijn met blauw dekentje.. Ik vond persoonlijk het verfrommeld doek helemaal niet storen ofzo, enkel misschien bij foto 5 omdat de rest wel mooi plat ligt.. En bedankt voor de tip om in het vervolg zonder kousjes te fotograferen, had ik eigenlijk zelf niet aan gedacht.. Qua photoshoppen van de achtergrond, misschien nog iemand een tip, ben er niet zo goed in, maar heb mijn best gedaan.. Ik heb zowiso alle achtergronden bijna moeten shoppen omdat mijn doek door het opplooien vouwen had...
Ik weet niet zeker of het nu vertekening is in foto 3 maar voor mijn gevoel heeft de foto last van groothoekvertekening. (vandaar dat ik om je brandpunt vroeg, kan namelijk ook gewoon aan mij liggen ).
Ben blij dat de 5d je goed bevalt! Had ook niet anders verwacht
Wat een ogen heeft dat jochie!! Ook mooi scherp vastgelegd. Ik ga verder wel met de commentaren van Reko mee en ik zou nog even de vlekken bij foto 2 en de zw- en kleurversie (bij alle drie aan de rechterkant) wegwerken. Met die vlekken komen we meteen ook bij het grootste nadeel van de 5D: hij is gigantisch stofgevoelig! De 5D wordt wel de stofzuiger onder de camera's genoemd. Verder is het een heerlijke camera.
Mooie serie heb je hier neer gezet ....ik ga mee met Gemini de bewerking vind ik persoonlijk niet zo lekker kijken de kleur foto daarin tegen vind ik wel erg mooi!!!
leuke pose's, en prachtige ogen heeft dit kind, de bewerking/kleuren kan mij niet zo smaken, de laatste kleuren vind ik niet mooi belicht, de z/w doet het hier iets beter. ik snap wel nu je bewerking want ik zie die belichting eigenlijk in alle foto's terug, vooral op het voorhoofd zijn ze erg licht allemaal
Ikzelf vond de bewerking en dan vooral de 'verouderde foto' mooier dan de originele.. Het zijn allemaal bewerkingen in lightroom, bij voorinstellingen zie je ze staan en dan heb ik ze nog zelf wat aangepast.. Maar begrijp het wel hoor, dat niet iedereen dat even mooi vindt