Het zijn opzich leuke portretjes, maar ze zijn niet echt scherp, wat ze niet prettig maakt om naar te kijken. Compositie en pose zijn zeer standaard, weinig apart/orgineel. Maar dat kan een keuze geweest zijn. Het zijn wel leuke mannetjes, je hebt de lach leuk weten te vangen. Probeer vooral veel te oefenen, succes!
Ja goh weer mee eens. Je mist wat scherpte vooral bij f2. ook denk ik een vertekening te zien van de bolling van de lens. Wat er beter kan en hoe, het model in een lichte hoek t.o.v. de camera plaatsen dat maakt het geheel wat spannender.
Dank jullie wel, ik was hier mijn nieuwe lens aan het uitproberen voor het eerst, een canon 24-105..... Ik had niet een grote softbox rechts naast mij, en links een gewone flitser, dus dan kan ik beter die linkse flitser weg laten, bedoel je dat?
op zich leuke portretjes, maar idd een beetje recht toe recht aan en de scherpte zou ook nog beter kunnen. Belichting heb ik zelf nog te weinig ervaring mee om goede adviezen te kunnen geven.
Toch niet zo mooi als de serie van Sanne. De foto's zijn niet lekker scherp en wat onevenwichtig in de belichting. De uitdrukking van het jochie op foto 1 is dan wel weer erg leuk.
VInd ze er beide goed op staan met nette belichting. Mis alleen de scherpte en idd wat 'spanning' dat de foto's anders maakt en ze uit de grote hoop laat springen.
Gezien de EXIF moeten de orginele gewoon scherp zijn, 1/125 bij brandpunten van respectievelijk 73mm en 40mm. Denk dat naverscherpen hun ware aard zal tonen.
Bij tweede opname dus 40mm, geeft bij zo'n korte scherpstelafstand een groothoekvertekening, waardoor hoofd van jongen er enigzins onnatuurlijk uitziet.
dank jullie wel, ik wil graag leren, maar ik snap niet helemaal wat je bedoeld met de groothoekvertekening, waar zie je dit/ hoe zie je dit? dank je wel!