Pagina 1 van 1
Mathijs en Benjamin
Geplaatst: 03 okt 2010 11:19
door Reko
Afgelopen week een Elinchrom flits setje gekocht. Na wat testen in de avond uurtjes gister voor het eerst gebruikt op Mathijs en Benjamin. Tevens de foto wat ps meegegeven om het geheel wat ruiger over te laten komen.
Studiofotografie is redelijk nieuw voor me... (deed wel eens wat met mijn strobes), evenals de bewerking stijl in ps.
Hoor graag wat jullie er van vinden.
PS. vind zelf een crop van alleen het bovendeel van de foto ook erg fraai, maar de tatoo moest er natuurlijk op van Mathijs.
Re: Mathijs en Benjamin
Geplaatst: 03 okt 2010 11:28
door gjdenbesten
Ja, die wil natuurlijk zijn investering terugzien

. Toch zou ik iets van de tatoo wegcroppen, omdat de foto nu erg lang is. Een 4kante crop is ook heel mooi. Beide kijken mooi dromerig van zich af en hebben hun eigen gedachten. Het opvallende licht is toch vrij hard. Als je met een softbox hebt gewerkt, kan je deze voor zachter licht dichter ij de modellen zetten. Hoe verder weg, hoe harder licht!Deze foto vraagt iets zachter licht vanwege het kind! Maar mooi gedaan hoor, zeker omdat ze allebei wegkijken ! Ik ben benieuwd naar de foto's waarop ze oogcontact met elkaar hebben!
Re: Mathijs en Benjamin
Geplaatst: 03 okt 2010 12:07
door Mendel
Verlichting met je set goed gedaan, geeft een sfeerrijke lichtval en werking van schaduwen.
De blik van kind is sterk, die van de vader had wat meer op zijn kind mogen worden gericht. In de beeldopbouw vindt ik nu de vader iets te 'zwaar' te dominant, had deze wat krapper aangesneden in de compositie.
Re: Mathijs en Benjamin
Geplaatst: 03 okt 2010 12:39
door Reko
Bedankt voor jullie reacties.
De foto is genomen met een 105 plu op een centimeter of 30 van het stel. In de niet bewerkte foto komt het licht dan ook veel zachter over. In de bewerking heb ik o.a. de contrasten flink omhoog getrokken waardoor denk ik het gevoel van hard licht ontstaat.
De bewerking moet het beeld wat ruiger maken. Het zijn immers stoere mannen

.
Ik snap dat een softe bewerking over het algemeen meer wordt toegepast op baby's.
@Mendel, Ik zal hem door geven dat hij "te" zwaar is

en dat hij ten behoeve van mijn compositie maar eens wat kilotjes moet verliezen.... anders snijden we het er af!

Re: Mathijs en Benjamin
Geplaatst: 03 okt 2010 12:50
door Mendel
Bedoelde met 'zwaar' niet het volume van het model zelf, maar hoeveel jij hem in het kader hebt gezet, ik zoek een balans tussen vader en zoon

Re: Mathijs en Benjamin
Geplaatst: 03 okt 2010 13:01
door Reko
Snap ik

Re: Mathijs en Benjamin
Geplaatst: 03 okt 2010 22:16
door momentum60
Weet niet, vind het totaal links en links boven te krap...
Zou in ieder geval iets meer van het hoofd laten zien.
Wel mooi belicht; heb persoonlijk niets met tattoos, vind het hier nog eerder storend...

Wel mooi belicht het het gezichtje van de baby spreekt boekdelen....