Pagina 1 van 2
Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 12:53
door Nuelle
En daar gaat ze weer! Volle kracht vooruit!
(ik lag op het zand. Koud, nat en zand tot in mijn oren

)
Re: Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 13:02
door Ron62
Mooie foto.
Ik heb alleen het idee dat de echte scherpte net achter Zoƫ d'r koppie valt.
Wel een mooie pose van de hond en een lekkere achtergrond met fraai licht.

Het koude, natte en zand hoort erbij als je mooie plaatjes wilt maken.

Re: Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 13:22
door Nuelle
Dank je Ron. Wat de scherpte betreft, heb je gelijk!!

Geplaatst: 09 jan 2015 13:42
door Wim
Lastig om zo te maken je lens moet het maar bij kunnen houden om op die snelheid scherp te blijven stellen.
Re:
Geplaatst: 09 jan 2015 14:13
door Nuelle
wim schreef:Lastig om zo te maken je lens moet het maar bij kunnen houden om op die snelheid scherp te blijven stellen.
Klopt! De lens houdt het met gemak bij, echter... mijn camera niet.

Geplaatst: 09 jan 2015 15:18
door Wim
Die zin snap ik niet.
Als je camera op al servo staat en op high speed.
en je lens houd dat makkelijk bij dan zou de foto scherp zijn naar mijn inziens.
Re: Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 15:29
door Tony
mooie opname en knap vast gelegd

Re: Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 15:30
door Nuelle
@Wim: "Lastig om zo te maken je lens moet het maar bij kunnen houden om op die snelheid scherp te blijven stellen." Schreef je. Daar reageerde ik op.
Ik bedoel: mijn lens is zeer snel. Mijn camera niet. Dat resulteert is dat de foto's al gemaakt zijn maar de camera tijd nodig heeft dit te verwerken. Dat levert vertraging op. Wanneer ik een snelle camera zou hebben, bijv de 1D zou ik meer beelden maken. Mijn hond rent sneller dan ik met 4,5 fps bij kan houden. Gevolg is dat ze sneller is dan mijn camera kan bijhouden. Helemaal als ze op me af rent.
Neemt niet weg dat ie hier niet volledig scherp is. Dat ligt aan mij. In deze foto vind ik het niet storend. Ik regeerde dus alleen op wat je schreef. De lens houdt het gemakkelijk bij, de camera niet.
Re: Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 15:39
door Ron62
Nu snap ik het ook niet meer.
Het gaat toch niet om het aan foto's per seconde die een camera kan maken?
De A77 kan 12fps aan, maar ik gebruik het nooit.....ik druk liever 2 of 3x per seconde zelf op dat knopje en dat de meeste opnames dan gelukt zijn dan dat ik 'm op burstmode zet en thuis al die foto's uit moet gaan zoeken, omdat er minimaal 80% niet goed is.
Snelle sluitertijden is het belangrijkste bij dit soort opnames en toch proberen om het diafragma niet helemaal open te gooien, want dan wordt het scherptebereik weer zo klein, zeker als de hond recht op je af komt.
Wat dus handig is is dat je camera hoge ISO's aan kan, om met een niet te groot diafragma toch snelle sluitertijden te halen.

Geplaatst: 09 jan 2015 15:44
door Wim
Daar sta ik nog achter dat de lens het bij moet kunnen houden.
in el servo blijft de lens scherp stellen zo lang je de knop maar ingedrukt houd.
dan is het doordrukken.
Re: Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 16:11
door Nuelle
Ik ben aan de ene kant ook blij dat ie geen 10fps haalt want dan maak ik er veel te veel die ik allemaal moet gaan uitzoeken.

Toch, als iets rond de 50km per uur kort op je af komt rennen is het wel handig.
Ik denk dat Wim iets anders bedoeld dan ik probeer uit te leggen. ;-)
Het grote nadeel van 4,5 fps is dat je goed moet timen. Als ik te vroeg of te laat begin met een reeks dan heb ik de hond, deze of op de renbaan, in 1 positie. En dan repeterend. Ik wil geen halve beweging in een ren maar het liefst de gehele. Dus alle poten onder van de grond, of eentje zoals deze of gestrekt. Door de snelheid van "het onderwerp" en de snelle bewegingen die het onderwerp zelf maakt, haalt de camera het niet om meerdere bewegingen vast te leggen. Daar is ie simpelweg te langzaam voor. Honden die iets langzamer rennen, zoals de Afgaan of andere rassen houd ik makkelijker bij. Gewoon de gehele beweging omdat het veel langzamer gaat.
Met meer fps heb je meer beweging vast gelegd. Deze camera kan er weinig aan, ik schiet ook nog eens in raw. Ik kan niet door en moet dan wachten tot ie het verwerkt heeft.
Ik gebruik graag een open diafragma en een zo laag mogelijk iso. Hier is dat: iso 100, op 2/8. Ik hou van het beeld dat dit oplevert.
Blijft natuurlijk een feit dat je wel goed moet scherpstellen.

Geplaatst: 09 jan 2015 16:17
door Henry
Mooi om de hond zo in aktie te zien

Dat de scherpte niet precies goed valt, kan ik niet zien...
Re: Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 16:25
door petervaneekelen
Nuelle schreef:In deze foto vind ik het niet storend.
Precies. Prachtige foto. Had ook goed gepast in het maandthema.
Re: Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 16:38
door Nuelle
Thanx!!
@Peter: Ik had daar inderdaad een foto voor maar het thema is bewogen en niet beweging. Dat past eigenlijk niet. Toch?

Re: Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 16:52
door Hans v Ee
Een mooie actie van deze snelle hond. Gr. Hans.
Geplaatst: 09 jan 2015 16:59
door __Erik__
Geen idee met welke camera deze is gemaakt, maar kun je de AF van de 6d niet net iets anders instellen, zodat ie het wel redt?
(bijvoorbeeld bij de 7d (II) en de 70d kan dat wel, daar kun je een aantal custom switches zetten om de tracking van de AF-unit te optimaliseren)
Verder overigens een prachtige plaat, mooie kleuren en fijne aktie

Re:
Geplaatst: 09 jan 2015 17:25
door Nuelle
__Erik__ schreef:Geen idee met welke camera deze is gemaakt, maar kun je de AF van de 6d niet net iets anders instellen, zodat ie het wel redt?
(bijvoorbeeld bij de 7d (II) en de 70d kan dat wel, daar kun je een aantal custom switches zetten om de tracking van de AF-unit te optimaliseren)
Verder overigens een prachtige plaat, mooie kleuren en fijne aktie

Thanx!!
Het gaat om de max aantal fps je kunt maken. Ik heb de 6D en die kan 4,5. Op jpg sneller maar die gebruik ik niet. Hij focus razendsnel. Daar heb ik geen enkel probleem mee. ;-)
Re: Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 17:47
door petervaneekelen
Nuelle schreef:Thanx!!
@Peter: Ik had daar inderdaad een foto voor maar het thema is bewogen en niet beweging. Dat past eigenlijk niet. Toch?

Ach, bewogen, beweging .. je mag het zelf invullen. Maar toch: je bent een betere lezer dan ik

Re: Run like he wind
Geplaatst: 09 jan 2015 18:39
door -Ans-
Hele mooie actie van Zoe.
Ik ga echter mee met Ron ivm de scherpte. Ook had ik de foto misschien net wat meer gecropt willen zien, waardoor Zoe wat meer naar voor komt in de plaat. Ik vermoed echter dat met het iets tekort aan scherpte, dit wat moeilijk wordt...
"Ik gebruik graag een open diafragma en een zo laag mogelijk iso. Ik hou van het beeld dat dit oplevert."Idem hier

Geplaatst: 09 jan 2015 18:43
door Frans
Vind het een mooie pose.
Scherpte lijkt inderdaad wat te ver haar achteren te liggen.
In de discussie erover lijken mensen het over verschillende dingen te bedoelen.
Systeem focust op bepaald punt en systeem is snel genoeg om op dat moment een registratie te maken.
Systeem kan niet snel genoeg achter elkaar registraties maken om verschillende (gewenste) poses vast te leggen.